Wydarzenie miało formę zajęć online, na których przybliżono Uczniom szkoły średniej pojęcia śladu wodnego i jego elementów. Uczniowie dowiedzieli się również w jaki sposób mogą retencjonować i ponownie wykorzystać wodę, przyczyniając się m.in. do przeciwdziałania negatywnym skutkom suszy.
20.03.2023Kolejne wydarzenie online z udziałem naszych Ekspertów i Uczniów szkoły średniej. Tym razem zajęliśmy się elementami gospodarki cyrkularnej w gospodarce zasobami wody. Wspólnie pochyliliśmy się nad bilansami zasobów wodnych i wielowymiarowymi kosztami wody i jej marnotrawstwa.
28.03.2023Szkoła letnia odbyła się w Polsce. Jej ideę stanowiła integracja uczestników oraz trenerów w środowisku sprzyjającym wspólnym działaniom. Planowane miejsce wydarzenia znajdowało się z dala od centrum miast, co zapewniło spokój i motywację do pracy zespołowej. Podczas trwania szkoły letniej zaplanowano dla uczestników wiele zadań edukacyjnych związanych z tematyką projektu.
12.06.2023Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN) powstał w 1986 roku w Krakowie jako jednostka wchodząca w skład PAN. Instytut zatrudnia ponad 100 osób. Główne obszary badawcze Instytutu to surowce mineralne, geodynamika synoptyczna i geotermiczna polskich basenów geostrukturalnych, rozwój systemów informatycznych w celu prognozowania rozwoju gospodarki surowcowej, ekonomika paliw i energii, regionalizacja polskiej polityki energetycznej w aspekcie ekonomicznym i ekologicznym, składowanie odpadów przemysłowych na wyeksploatowanych kopalniach i zagospodarowanie odpadów komunalnych, zrównoważony rozwój regionów Polski.
Pracownia Surowców Biogenicznych prowadzi badania z zakresu zarządzania i inżynierii środowiska oraz biotechnologii. Pracownia uczestniczy w projektach międzynarodowych (Horyzont 2020, EIT Raw Materials, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki ) związanych z gospodarką zasobami i odpadami, w tym opracowywanie rekomendacji (map drogowych) dotyczących wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu, zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w sektorze surowców, sektorze wodno-ściekowym, nawozowym i rolno-spożywczym.